DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
05/03/2020 10:20
Jak dobrać buty do garnituru?

 

Stworzenie eleganckiej stylizacji męskiej z garniturem w roli głównej to wyzwanie. Wszystkie elementy, z jakich się składa – koszula, mucha lub krawat, poszewka, pasek do spodni oraz buty – powinny wzajemnie uzupełniać się, tworząc spójną całość.

 

Najbardziej problematyczne z reguły jest dopasowanie butów do garnituru, które podkreślą charakter stylizacji w zależności od okoliczności – rangi wydarzenia.

 

Jakie buty do garnituru do pracy?

 

Wbrew pozorom nawet, jeśli w pracy obowiązuje dress code, to wcale nie musisz przekładać jednolitego firmowego „mundurka” nad własny styl. Wśród tłumu podobnych do Ciebie facetów wyróżnią Cię oryginalne buty. Do garnituru, na spotkania biznesowe załóż derby.

 

Derby męskie (Angielki) to najpopularniejsze półformalne buty męskie do garnituru. Charakteryzują się otwartą obłożyną (część buta związywana sznurówką) – z przodu się otwiera, natomiast z tyłu wiedzie ku pięcie, gdzie łączy się z podeszwą.

 

Derby pod względem elegancji ustępują nieco oxfordom. Niemniej jednak w przypadku braku innego obuwia, zdają egzamin podczas ważnych uroczystości, np. jako buty do ślubu.

 

Jakie buty do garnituru ślubnego, smokingu?

 

Wielkie wyjścia wymagają wytwornego stroju, którego zwieńczeniem są oxsfordy (wiedenki) Klasyczne buty męskie – dla Pana Młodego, na chrzciny, wieczorne przyjęcia i bale – to najlepszy wybór.

 

Oxfordy pochodzą ze XVIII-wiecznej Szkocji, ale spopularyzowane zostały nieco później. W XIX wieku przez studentów Uniwersytetu Oxfordzkim, któremu zawdzięczają swoją nazwę. W przeciwieństwie do derbów, w Oxfordach obłożyna jest zamknięta.

 

Oznacza to, że fragment skóry wiązany sznurówką został wszyty („zamknięty”) pod przednią część buta, czyli przyszwę. Co wpływa na wygląd butów – są formalne.

 

Kolor butów a garnituru

 

Fason to jedno, kolor drugie i wbrew pozorom niemniej ważne. Nie bardzo orientujesz się, jakie buty pasują do garnituru czarnego, granatowego, szarego?

 

Zasada jest prosta: im wyższa ranga wydarzenia, tym bardziej wskazany jest wybór butów czarnych.  Ze względu na uniwersalny charakter, pasują do każdego garnituru.

  •  buty męskie do garnituru czarnego

 

Do czarnego garnituru i smokingu najlepiej pasują oczywiście klasyczne czarne buty męskie. To ponadczasowy duet, na który powinieneś postawić, kiedy szykujesz się na uroczystość, gdzie nie ma odstępstw od dress code’u.

 

Z drugiej strony, jeśli przygotowujesz się na I Komunię dziecka czy ślub, czyli wydarzenie odbywające się w dwóch częściach (I oficjalna, II niezobowiązująca), to nic nie stoi na przeszkodzie,  byś co nieco odpuścić formalny look.

 

Czarny garnitur i brązowe buty męskie to świetne połączenie – tym bardziej, kiedy podkreślisz kolor obuwia dodatkami w identycznym kolorze. Np. paskiem do spodni.

  •  buty męskie do granatowego garnituru

 

Garnitur brązowy, w odcieniu Neavy Blue wygląda równie dobrze z czarnymi i brązowymi butami męskimi. Czarne wizytowe półbuty przydadzą się, jeśli przed Tobą ważne spotkanie biznesowe. Z kolei brązowe buty męskie, np. derby do granatowego garnituru to świetny pomysł na elegancki look utrzymany w casualowym stylu.

 

  • buty męskie do szarego garnituru

 

Niedoceniany szary garnitur podobnie jak czarny i granatowy nadaje się zarówno do pracy, jak i po godzinach. Radzi sobie świetnie podczas letnich przyjęć rodzinnych: wesel, chrzcin, komunii.

 

Szary garnitur z czarnymi butami tworzy strój idealny do pracy oraz na spotkania oficjalne z Klientami. Niezależnie, gdzie są organizowane – w siedzibie firmy czy poza nią. Brązowe buty załóż, kiedy chcesz wyglądać szykownie, ale niekoniecznie stricte formalnie.

 

Do szarego garnituru pasują również ciemnogranatowe buty męskie. Jeśli jesteś facetem, który lubi i potrafi łączyć klasykę z trendami, by stylowo wyróżnić się z tłumu – to zestaw idealny dla Ciebie.

 

Buty to podstawa eleganckiego wyglądu. Banał? Być może, ale wielu mężczyzn zapomina, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Nawet najlepiej skrojony garnitur przy nieodpowiednich butach wygląda po prostu źle. Warto o tym pamiętać i zawczasu nauczyć się, w jaki sposób dobierać buty (fason, kolor) do garnituru – kiedy okaże się potrzebny, będziesz wiedział, co zrobić, by czuć się i wyglądać w nim naprawdę dobrze.Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!