DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
22/04/2019 21:14
ZIMOWA PIELĘGNACJA BUTÓW ZAMSZOWYCH

„Zamszówki” to miłość niejednej butoholiczki. Pytanie tylko, jak dbać o nie zimą, by uchronić ich piękny wygląd, a także stopy właścicielki przed przemoczeniem i wchłanianiem zabrudzeń?


Wydawać by się mogło, że zamsz to idealny materiał, przeznaczonych tylko na ciepłe, wiosenno-letnie dni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by sięgać po nie również w okresie zimowym.  Klucz do długiego użytkowania butów zamszowych  leży we właściwej pielęgnacji i trosce, tak by mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych przetrwały w nienaruszonym stanie do kolejnego sezonu. Powszechnie panujący mit o zamszu, jako materiale trudniejszym w utrzymaniu, trzeba bez wątpienia obalić. Mimo że konieczność ich pielęgnacji i impregnacji jest tutaj oczywista, to jednak jest ona mniej wymagająca niż w przypadku butów wykonanych ze skóry licowej. O zarysowania tej zamszowej, trzeba się naprawdę postarać, a o niemal ciągłym nawilżaniu i polerowaniu można zapomnieć. Zamsz to materiał, który mimo tego że pięknie wygląda to dodatkowo świetnie komponuje się z typowo zimowymi materiałami takimi jak: flanela, czy tweed. Jako, że charakteryzuje się delikatną i miękką w dotyku strukturą, należy potraktować ją w szczególny sposób. Wystarczy jedynie:


1. Szczotka, stanowiąca podstawowy element pielęgnacji. Dzięki niej wyczyścisz, a także wyszczotkujesz włoskową strukturę materiału. Najlepszym rozwiązaniem będzie ta dwustronna: złożona ze specjalnej gumy do weluru, oraz nylonowych włókien. Dzięki niej wyczyścisz głębokie zabrudzenia, nie naruszając tym samym elastyczności włókien zamszu.  


2. Impregnat jest „kosmetykiem” mającym na celu zabezpieczenie obuwia przed wchłanianiem wilgoci, pleśni i zabrudzeń. Wystarczy jedynie zaaplikować go zgodnie z instrukcją na opakowaniu już przed pierwszym założeniem obuwia. Pamiętaj jednak, by powtarzać tę czynność  w równym odstępie czasu.


3.Kosmetyk do renowacji i odnowy koloru, pomoże zapobiec procesowi płowienia zamszu narażonego na działanie słońca czy światła. Jego aplikacja ułatwi zamszowej skórze dłuższe utrzymanie naturalnego wyglądu, takiego jak po zakupie.


Buty
 to sprzymierzeńcy każdej kobiety, jednak sam zakup to nie wszystko. Pielęgnacja zamszowego obuwia (i nie tylko) to podstawa i klucz do ich świetnej kondycji przez następne sezony. Warto pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne, którym powinny być systematycznie poddawane,  mają na celu zachować ich piękny wygląd jak najdłużej, ale również  zadbać o końcowy efekt na stopach ich właścicielki. Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!