DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
12/06/2023 07:49
Porównanie różnych typów obcasa: Który wybrać?

Obuwie na obcasie znajduje coraz szersze zastosowanie w damskich garderobach. Jest to spowodowane m.in. tym, że takie buty wpływają na odświeżenie kobiecego stylu, dodają paniom elegancji i szyku, a jednocześnie są uniwersalne, ponieważ z powodzeniem można je zakładać na co dzień, ale też na bardziej oficjalne spotkania, wydarzenia i uroczystości. Jakie są najpopularniejsze typy obcasów i na który z nich warto postawić?

Obcas typu koturn - czym się charakteryzuje?

Najbardziej rozpowszechnionym typem obcasa jest niewątpliwie koturn. Czym konkretnie charakteryzuje się ten rodzaj? Przede wszystkim:

  • wysoką podeszwą (dochodzącą do nawet kilkunastu centymetrów wysokości),

  • rozciągnięciem na całą długość obuwia,

  • gwarancją stabilności i wyższego komfortu poruszania się po trudnym terenie,

  • zwiększonym bezpieczeństwem.

Zainteresowanym paniom nie pozostaje nic innego, jak przeanalizować wszystkie dostępne koturny i dobrać je dla siebie m.in. pod kątem wysokości obcasa, stylu, wykończenia oraz koloru. To idealne buty na codzienne spacery, ale też na spotkania rodzinne.

Obcas typu słupek - co za nim przemawia?

Drugim typem obcasa w damskim obuwiu jest tzw. słupek. Co za nim przemawia? Z całą pewnością stabilność, wysoki komfort noszenia oraz najwyższy poziom elegancji i estetyki. Buty na słupku są zakładane przede wszystkim na nieco bardziej prestiżowe i oficjalne wydarzenia, takie jak np. spotkania biznesowe i gale. To doskonała alternatywa dla kobiecych szpilek (słupek jest grubszy i stabilniejszy). Zwykle słupek ma od 4 do 9 centymetrów wysokości. W tym przypadku to panie podejmują ostateczną decyzję, czy bardziej interesują je stylowe i seksowne szpilki czy też może eleganckie buty na słupku.

Obcas typu platforma - co trzeba o nim wiedzieć?

Kolejną propozycją dla pań, które zwracają dużą uwagę na swój wygląd i staranne przygotowania do konkretnej okazji jest obcas typu platforma. Ten typ obcasa kilka lat temu był jednym z najmodniejszych wyborów, a teraz powraca do łask, ze względu na swoją ponadczasowość i wygodę użytkowania. Platforma wznosi się na tej samej wysokości na całej długości buta, dlatego panie mogą się poczuć stabilnie i w pełni bezpiecznie. Ciekawym przykładem zastosowania platformy są damskie klapki, chociaż można ją ujrzeć również w sandałach

Popularne typy obcasa - co jeszcze można wyróżnić? Przydatne wskazówki

Wspomniane wyżej rozwiązania to zaledwie ułamek dostępnych typów obcasa. Równie interesujące okażą się takie obcasy, jak:

  • obcas typu klocek - połączenie stabilności, bogatej estetyki i wygody, na nieco bardziej uroczyste okazje i randki,

  • obcas francuski - stosowany głównie w czółenkach, dość cienki,

  • obcas płaski - bardzo niski (zwykle do 3 centymetrów), dla pań, które nigdy wcześniej nie chodziły na obcasach,

  • obcas typu szpilka - na najbardziej romantyczne i oficjalne okazje, taki obcas może mieć nawet 12 centymetrów wysokości, ale trzeba umieć sobie z nim radzić i wcześniej dużo chodzić w butach na szpilkach (np. w domu),

  • obcas hiszpański - dość wysoki oraz szeroki.

Propozycji jest pod dostatkiem, a każda z nich ma swoje mocne strony, dlatego też ostateczna decyzja będzie uzależniona m.in. od charakteru zaplanowanego spotkania lub zbliżającego się wydarzenia oraz indywidualnych preferencji kobiet. Najważniejsze jest to, aby damskie buty na obcasie były wygodne, eleganckie, uniwersalne, schludne i stabilne. Warto precyzyjnie porównać między sobą dostępne możliwości i na podstawie zgromadzonych informacji dokonać finalnego wyboru. 



Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!