DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
27/07/2023 11:22
Nowe buty a ból nóg: Jak rozchodzić obuwie bez dyskomfortu?

Jak rozchodzić nowe buty - praktyczne porady

Bardzo często rozchodzimy buty z zaciśniętymi zębami. Ignorujemy dyskomfort spowodowany przez odciski i obtarcia. Później cierpimy z powodu pęcherzy oraz ogólnego bólu całych stóp. A przecież istnieją proste rozwiązania na rozciąganie nowych butów. Sprawdź jak to robić!

Buty skórzane

Przy butach skórzanych warto wypróbować dwóch metod. Jedną z najbardziej popularnych jest rozciąganie butów przy pomocy grubych skarpet. Załóż skarpety, a następnie buty skórzane i chodź w nich przez kilka godzin po domu. Obuwie się rozciągnie i nabierze bardziej korzystnego kształtu dopasowanego do stopy. Jeśli chcesz podkręcić skuteczność, niech grube skarpety będą wilgotne. 

Wiele osób wykorzystuje w tym procesie również krem nawilżający. Smaruje się nim wnętrze buta, dzięki czemu zmiękcza on nieco materiał. But skórzany staje się bardziej podatny na rozciąganie. Nawilżenie wnętrza obuwia to świetny sposób na zwiększenie efektywności procesu rozciągania.

Buty na obcasie

Pierwszy sposób na rozciąganie butów na obcasie to wykorzystanie pary wodnej. Spokojnie, to naprawdę bezpieczna metoda! Wystarczy potrzymać buty nad gotującą się wodą w garnku, a obcasy staną się o wiele bardziej przyjazne dla twoich stóp. Można również użyć suszarki, ale trzeba uważać, aby nie uszkodzić materiału obuwia. 

Warto także wykorzystać gazety. Potnij pracę na długie pasma i zwiń je w kulki. Następnie umieść je w butach tak, aby wypełnić całe wnętrze i pozostaw na kilka godzin. Po wyjęciu papierowych kulek z butów powinnaś czuć różnicę.

Buty zamszowe

Niestety z butami zamszowymi nie będzie tak łatwo jak powyżej. Zamsz jest o wiele grubszy, a zatem bardziej odporny na rozciąganie. Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych! 

Na buty zamszowe najlepszym sposobem będzie ich założenie, a następnie zaciśnięcie sznurowadeł tak mocno, jak to tylko możliwe. Kolejnym krokiem jest owinięcie stopy gumką lub opaską do włosów.  Po około pięciu minutach wyjmij stopę z buta. Jeśli na powierzchni obuwia będą widoczne pogniecione miejsca, oznacza to, że buty należy jeszcze rozciągnąć. 

Jak rozciągnąć nowe obuwie - podsumowanie

Rozchodzenie nowych butów bez uczucia dyskomfortu jest naprawdę możliwe. Dla butów skórzanych sugerowane są metody takie jak chodzenie w grubych skarpetach lub smarowanie wnętrza buta kremem nawilżającym. Buty na obcasach można rozciągnąć za pomocą pary wodnej lub wykorzystując gazety do wypełnienia wnętrza. Natomiast dla butów zamszowych zaleca się mocne zaciśnięcie sznurowadeł i owinięcie stopy gumką lub opaską do włosów.

Mamy nadzieję, że te proste wskazówki pomogą ci zapewnić sobie większy komfort podczas noszenia nowych butów!
Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!