DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
16/10/2023 09:00
Najczęstsze błędy przy przechowywaniu obuwia – sprawdź jak ich uniknąć!

Każdy z nas ma w swojej szafie przynajmniej kilka par butów. Niektórzy mają ich kilkanaście, a nawet i więcej, w związku z tym te, które akurat nie są używane, zazwyczaj leżą schowane w szafie, pudełkach czy na dnie garderoby, często zapomniane i zaniedbane.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak przechowywać buty, aby służyły nam jak najdłużej ? Okazuje się, że niektóre nasze nawyki mogą skracać żywotność naszego ulubionego obuwia. Sprawdź, jakie błędy popełniamy najczęściej i dowiedz się, jak ich uniknąć!

Brak wentylacji w miejscu przechowywania obuwia

Pierwszym i najczęstszym błędem jest przechowywanie butów w miejscach pozbawionych dostępu do świeżego powietrza . Buty, zwłaszcza te mokre czy wilgotne, potrzebują odpowiedniej wentylacji, aby schnąć. Zamykanie ich w ciemnej i ciasnej szafie może prowadzić do gromadzenia się wilgoci, co z kolei sprzyja rozwijaniu się bakterii i grzybów. Aby temu zapobiec, warto wybierać przewiewne miejsca, takie jak otwarte półki czy specjalne stojaki na obuwie.

Stosowanie jednej pary przez długi czas

Każde obuwie potrzebuje przerwy. Jeśli nosimy te same buty codziennie, materiał nie ma czasu na regenerację, co może prowadzić do szybszego zużywania się i deformacji. Dlatego warto mieć kilka par na zmianę i regularnie je zmieniać. Dzięki temu każda z nich będzie miała czas "odpocząć", co znacząco wpłynie na jej trwałość.

Nieodpowiednie przechowywanie butów poza sezonem

Latem nie nosimy zimówek, a zimą sandałów. Dlatego warto przechowywać buty niesezonowe w odpowiednich warunkach . Pamiętaj, by przed schowaniem butów na dłużej, dokładnie je wyczyścić i zabezpieczyć. Specjalne woreczki czy pudełka mogą pomóc w ochronie przed kurzem i wilgocią.

Brak regularnej pielęgnacji

Nie tylko sposób przechowywania, ale i regularna pielęgnacja wpływa na stan naszych butów. Warto inwestować w odpowiednie kosmetyki do obuwia, które pomogą zachować je w dobrym stanie. Regularne czyszczenie, impregnowanie czy nawilżanie skóry przedłużą żywotność Twojego obuwia.

Przechowywanie butów bez formy obuwniczej

Aby obuwie nie traciło swojego kształtu, warto zainwestować w specjalne wkładki czy napełniacze. Dzięki nim buty nie będą się deformować, co jest szczególnie ważne w przypadku modeli skórzanych. Wkładki pomogą także w absorpcji wilgoci, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku butów sportowych.

Zbyt ciasne przechowywanie obuwia

Kolejnym błędem jest trzymanie butów jeden na drugim lub w zbyt ciasnych przegródkach. Może to prowadzić do ich deformacji. Daj swojemu obuwiu trochę przestrzeni! Warto zainwestować w odpowiednie organizery czy stojaki, które pozwolą na swobodne przechowywanie każdej pary.

Nieodpowiednie miejsce na przechowywanie obuwia

Choć może się wydawać kuszące, przechowywanie butów w garażu czy na balkonie to nie jest dobry pomysł. Zmienne warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, mróz czy upał, mogą negatywnie wpłynąć na materiał, z którego są wykonane. Lepiej przechowywać je w suchym, chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Właściwe przechowywanie butów to nie tylko dbanie o ich estetykę, ale przede wszystkim o komfort noszenia. Pamiętaj, że to, jak przechowujesz buty, ma bezpośredni wpływ na ich trwałość i wygląd. Jeśli zadbasz o swoje obuwie zgodnie z powyższymi wskazówkami, będziesz mógł cieszyć się nim przez wiele sezonów (będą za to wdzięczne także Twoje stopy). Niech Twoje buty zawsze wyglądają jak nowe! 

A jeśli musisz sprawić sobie nową parę, to zapraszamy do sklepu Eurobuty - tu znajdziesz wymarzony model. Tylko pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu! :)Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!