DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
21/08/2023 10:33
Mity i fakty o butach – co naprawdę wpływa na komfort i trwałość obuwia?

Materiał zewnętrzny – trwałe i sprawdzone rozwiązania

Latem obuwie powinno być lekkie i przewiewne, natomiast jesienią i zimą musi zabezpieczyć stopę przed chłodem i wilgocią. Do uniwersalnych materiałów wykorzystywanych jako surowiec zewnętrzny należy skóra, która ma właściwości termoregulacyjne i fantastycznie dopasowuje się do kształtu stopy. Skórzane buty wymagają jednak regularnej pielęgnacji, która polega na czyszczeniu, pastowaniu, a także na impregnacji specjalnymi środkami. Skrupulatnie wykonywane zabiegi przedłużą życie butów skórzanych, a także przedłużą idealny wygląd. W przypadku innych materiałów trwałość nie jest tak wysoka i samo czyszczenie butów, nie oznacza tego, że wybrana para pozostanie z nami na lata.

Wnętrze buta – zwróć uwagę na materiał, z którego jest zrobione

Podczas zakupów obuwia najczęściej przywiązujemy uwagę do materiału zewnętrznego i całkowicie pomijamy tworzywo, z którego wykonane jest wnętrze buta. Buty jesienne i wiosenne powinny mieć wnętrze z naturalnej skóry, która jest w stanie zapewnić komfort i wygodę. Natomiast zimowe modele powinny zostać wyposażone w naturalny materiał ocieplający, który będzie współgrać ze stopą i zapewni ciepło, które jest szczególnie ważne o tej porze roku. Niestety buty, których wnętrze wykonane jest ze sztucznych materiałów, ma tendencję do szybszego zużycia i przykrego zapachu wywołanego potliwością stóp.

Podeszwa – podstawa trwałości obuwia

Podstawą butów niezależnie od rodzaju jest podeszwa, która podczas użytkowania jest najbardziej narażona na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Do produkcji podeszew wykorzystuje się różne materiały, które zazwyczaj są dopasowane do charakteru butów i funkcji, którą mają spełniać. Letnie obuwie charakteryzują się cienką podeszwą, która zupełnie nie sprawdziłaby się w przypadku butów zimowych. Na tę porę roku najlepsze będą buty z grubą podeszwą i wypustami, które pomogą utrzymać równowagę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Konstrukcja – buty szyte czy klejone?

Kolejnym czynnikiem wpływającym na trwałość butów jest sama konstrukcja. Buty klejone są o wiele tańsze do wyprodukowania. Taka konstrukcja ma duże odzwierciedlenie w cenie, przez co obuwie bardzo często jest dużo tańsze. Oprócz zachęcającej ceny klejone buty mają jednak wady. Bardzo szybko mogą się rozkleić, a do tego wyglądają mniej estetycznie niż fasony z przeszyciami.

Sposób wykonania i materiał, z którego powstają buty, to najważniejsze aspekty, które mają wpływ na wygląd, a przede wszystkim na trwałość i komfort użytkowania.
Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!