DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
19/12/2023 08:54
Jakie buty wybrać na zimowy weekend w górach?

Góry to magiczne miejsce, w którym można odpocząć od codziennego zgiełku i delektować się widokiem pięknych krajobrazów. Jednak aby się nimi cieszyć, najpierw trzeba pokonać szlak - czasem łatwiejszy, a czasem trudniejszy. W trakcie górskiej wędrówki odpowiedni sprzęt staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na komfort i bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych elementów ekwipunku są buty. Zatem na jakie buty w góry postawić, planując zimowy trekking? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Dlaczego warto dbać o odpowiednie obuwie górskie?

Zanim rozpoczniemy naszą wyprawę po górach zimą, warto zrozumieć, dlaczego tak dużą wagę przywiązuje się do właściwego obuwia. Zima w górach to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi właśnie o obuwie. Otóż buty górskie pełnią funkcję nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Muszą być przystosowane do trudnych warunków, takich jak niskie temperatury, oblodzenie, czy głęboki śnieg. To one zapewniają stabilność naszego kroku, chronią przed kontuzjami i zapewniają komfort podczas trudnych wędrówek.

Jak dobrze wiesz, buty butom nierówne, dlatego też przed wyjazdem w góry warto zastanowić się, jakie buty w góry będą najlepiej dostosowane do panujących warunków.

Jakie buty w góry zimą?

Wybierając buty trekkingowe na zimową wyprawę w góry, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Kierowanie się nimi przy wyborze męskich lubdamskich butów trekkingowych jest podstawą bezpieczeństwa wędrówek.

Wysoka cholewka dla ochrony i komfortu

Zimowe buty trekkingowe powinny mieć wysoką cholewkę, która chroni przed śniegiem i wilgocią, a także usztywnia nogę w kostce i chroni przed urazami. Warto również zainwestować w stuptuty, czyli specjalne ochraniacze przeciwśnieżne na łydki,  które dodatkowo zabezpieczają przed dostaniem się śniegu do środka buta. Wysoka cholewka jest szczególnie ważna, gdy planujemy wędrówki przez zaśnieżone trasy lub w czasie roztopy.

Membrana – klucz do suchych stóp i ochrony przed zimnem

Buty zimowe powinny być wyposażone w membranę, która zapewnia wodoodporność i oddychalność. Membrana jest niezbędna, aby zapobiec przemakaniu butów, a jednocześnie pozwala stopom oddychać, co jest bardzo istotne, aby uniknąć przegrzania i pocenia się stóp.

Odpowiednia podeszwa dla bezpieczeństwa

Kluczowym elementem butów zimowych jest podeszwa, która powinna zapewniać dobrą amortyzację i przyczepność do śliskiego podłoża. Warto zwrócić uwagę na modele z podeszwami zaprojektowanymi specjalnie na zimowe warunki, takie jak Vibram® Arctic Grip czy Winter Grip™. Dobra podeszwa to podstawa bezpieczeństwa na śliskich, zimowych szlakach.

Buty trekkingowe kompatybilne z rakami i raczkami

Jeśli planujemy wędrówki po bardziej wymagających terenach, warto wybrać buty, które będą kompatybilne z rakami lub raczkami. Sztywność podeszwy jest tu kluczowa – dla raczków wystarczą buty z elastyczną podeszwą, natomiast dla raków potrzebne są buty ze sztywną podeszwą.

Ocieplenie – ochrona przed zimnem

W ekstremalnie niskich temperaturach warto zwrócić uwagę na buty z dodatkowym ociepleniem. Ocieplina syntetyczna, jak PrimaLoft, zapewnia dodatkową ochronę przed zimnem i utrzymuje ciepło stóp. W przypadku butów całorocznych odpowiednie skarpetki termoaktywne mogą zapewnić dodatkową warstwę izolacji.

Niezależnie od tego, czy wybierasz męskie lub damskie buty trekkingowe na zimowy weekend w górach, pamiętaj o powyższych kluczowych kwestiach, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Wysoka cholewka, membrana, odpowiednia podeszwa i komfortowe ocieplenie to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i zimowych wędrówek. 

Poszukujesz komfortowych butów trekkingowych? Odwiedź Eurobuty!Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!