DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
24/04/2019 21:28
JAK PRAWIDŁOWO PIELĘGNOWAĆ OBUWIE?

Pielęgnacja butów sportowych

Szczotka, miska, ciepła woda i miękka ściereczka; nie byle jaka, ale specjalna, przeznaczona do obuwia. Taki zestaw to podstawa — z jego pomocą wstępnie doprowadzisz zabrudzone buty do czystości. Wbrew pozorom, wrzucenie ich do pralki nie jest dobrym pomysłem. Nieodpowiedni program, zbyt długi kontakt z wodą i intensywne wirowanie mogą przyczynić się do uszkodzenia, a nawet zniszczenia Twoich ukochanych trampek, czy sneakersów. Na pewno nie założysz ich ponownie, widząc poprute szwy i wytarty materiał.

 

Pielęgnacja butów skórzanych

Buty uszyte ze skóry podatne są na warunki pogodowe, ale odpowiedni impregnat skutecznie zabezpieczy je przed skrajnie niską i wysoką temperaturą oraz wilgocią. Pod warunkiem, że zastosujesz go jeszcze przed pierwszym założeniem butów. Wyczyszczone i zaimpregnowane obuwie wymaga starannego wypastowania. Regularnie nakładana pasta zapobiega wysuszeniu się, a tym samym nieestetycznemu pękaniu skóry. W rezultacie buty zachowują nienaganny wygląd pomimo intensywnego użytkowania oraz upływu czasu.

 

O zimowej pielęgnacji butów uszytych ze skóry przeczytasz w artykule:

Jak dbać o buty zimowe?

Czy pielęgnacja butów może przysporzyć trudności? Nie, chyba że w szafie trzymasz buty w kolorze białym. Niegdyś zarezerwowane wyłącznie do I Komunii i ślubu, dziś dodają każdej stylizacji stylowego – casualowego – charakteru. Utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości jest jednak nieco trudniejsze niż w przypadku klasycznych, tj. czarnych, brązowych. Wszelkie zabrudzenia należy usunąć tak szybko, jak to możliwe, by nie wniknęły w głąb materiału. Plamki niedające się wywabić, spróbuj zatuszować. To znaczy: zamalować kredą. Domowy sposób to czasami jedyny, by uratować białe buty przed znalezieniem się w koszu na śmieci. Jeśli uszyte są ze skóry, zainwestuj w renowator koloru. Jasna pasta wzbogacona o biały pigment natychmiast przywróci, a także na długo utrwali naturalny odcień pantofelków.


Każdego dnia wystawiasz swoje buty na próbę. W zależności od pory roku, narażone są na mróz, upał, śnieg, piasek, sól, czy błoto. Właściwa pielęgnacja pozwoli utrzymać je w niezmiennie doskonałym stanie pomimo niesprzyjającej aury. Dzięki temu będziesz mogła nosić je latami bez obawy o ich uszkodzenie.Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!