DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
17/10/2019 11:55
Jak dać drugie życie białym sneakersom?

Ponadczasowy model

Białe sneakersy na dobre weszły do kanonu casualowych stylizacji. Noszą je kobiety i mężczyźni, zestawiając buty codziennymi, ale też bardziej eleganckimi stylizacjami. Przebarwienia i zabrudzenia gumowej podeszwy, a także wierzchu  buta potrafią jednak zepsuć nawet najbardziej przemyślany outfit. Jak dać drugie życie białym sneakersom?

Pozbądź się codziennych zabrudzeń

Kurz, pył, deszcz i błoto nie sprzyjają białym sneakersom. Codzienne zabrudzenia z łatwością usuniesz za pomocą delikatnej szczoteczki albo ściereczki nasączonej w ciepłej wodzie z mydłem. Pamiętaj, by zrobić to niezwłocznie po pojawieniu się zabrudzeń, szczególnie tych z błota. Zaschnięty piasek może pozostawić trudne do usunięcia plamy.

Skutecznym sposobem na pozbycie się delikatnych zabrudzeń będzie też wypranie sneakersów w pralce, jednak zachowując środki ostrożności. Pamiętaj, by wybrać specjalny program do prania butów, lub, jeśli pralka nie posiada takiej opcji, wrzucić do bębna np. nieużywany ręcznik. Miękkie wypełnienie zamortyzuje uderzenia butów o ścianki bębna, co zabezpieczy sneakersy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Odśwież podeszwy

Czasami mimo użycia wody z mydłem, czy prania butów w pralce, czystość gumowej podeszwy sneakersów pozostawia wiele do życzenia. W tym przypadku sprawdzą się domowe sposoby usuwania zabrudzeń nieco silniejszymi środkami.

Biała pasta do zębów (bez kolorowych dodatków!) nałożona na gumę szczoteczką do zębów skutecznie wybieli podeszwę, przywracając jej dawną świeżość. Niewielką ilość pasty należy wetrzeć w spód sneakersów, zetrzeć wilgotną ściereczką i gotowe!

Podobne efekty przyniesie pasta powstała z połączenia 2-3 łyżeczek sody oczyszczonej z niewielką ilością wody. Zrezygnuj z dodawania do mikstury octu – lubi zostawiać po sobie nieestetyczne, żółte plamy.

Koniec z rysami i przebarwieniami

Największym utrapieniem właścicieli białych sneakersów są jednak rysy i przebarwienia. Żółtawy odcień gumy, zabrudzenia z trawy i zarysowania można na szczęście usunąć środkiem, który każda kobieta z pewnością ma w swoim kosmetycznym asortymencie.

Przetarcie podeszwy sneakersów wacikiem nasączonym w zmywaczu do paznokci może zdziałać cuda. Podczas czyszczenia butów tym sposobem uważaj jednak, by nie nanieść zmywacza na kolorowe elementy – mogą się odbarwić.

Do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, użyj wacika do uszu, a zmywacz do paznokci zastosuj tylko punktowo, bez ryzyka wywabienia koloru. 

Nieoceniona bariera ochronna

Kiedy już pozbędziesz się zabrudzeń, rys i przebarwień, zabezpiecz buty, przygotowując je do następnego sezonu. 

Jeśli odkładasz sneakersy na zimę do szafy, włóż je do zamykanego pudełka, albo lnianego worka na buty. Opakowanie zabezpieczy buty przed kurzem i wilgocią. W środku możesz również umieścić odświeżającą saszetkę, wypełnioną np. lawendą. Sneakersy będą nie tylko ładnie pachniały, ale też nie zostaną zaatakowane przez mole.

Dobrym pomysłem będzie też zaimpregnowanie butów. Sklepy obuwnicze oferują różne rodzaje specyfików do zabezpieczenia obuwia ze skóry i materiału. Impregnat nie uchroni co prawda sneakersów przed zabrudzeniami, ale utworzy na ich powierzchni filtr chroniący przed zgubnym wpływem deszczu i przebarwieniami.

Wypracuj dobre nawyki!

Lepiej zapobiegać niż… czyścić, dlatego pamiętaj o częstej pielęgnacji butów. Odświeżone, białe sneakersy nie tylko sprawdzą się w niemal każdej stylizacji, ale i będą Ci służyły kilka długich sezonów. 

Powyższe sposoby zastosuj też w innych rodzajach butów z gumowym spodem: ulubionych trampkach czy butach sportowych.
Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!