DODATKOWY RABAT Kod: RABAT

Eurobuty
Blog
0
Lista życzeń
0
0,00 zł
Lista Produktów:
Twój koszyk jest pusty:
11/04/2019 14:28
BUTY TREKKINGOWE: OBOWIĄZKOWO NA SKAŁKI, ALTERNATYWNIE NA CO DZIEŃ!

Jeśli w góry, to tylko w butach trekkingowych! Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem wspinaczki, czy nieśpiesznych spacerów malowniczymi szlakami, jeśli planujesz wyjazd na skałki, w Twoim bagażu muszą znaleźć się funkcjonalne buty typu outdoor.

Dlaczego warto zainwestować w BUTY TREKKINGOWE?

Wysokiej jakości obuwie to podstawa udanego trekkingu. Buty uszyte z naturalnej skóry, choć wymagają impregnacji, utrzymują właściwy poziom cyrkulacji powietrza — przepuszczają drobinki pary wodnej przez mikroskopijne szczeliny. W rezultacie skóra stóp swobodnie oddycha. Nie poci się, dzięki czemu stopy nie ślizgają się po powierzchni wewnętrznej wkładki, co szczególnie ważne jest podczas długotrwałej i intensywnej wędrówki. Nie musisz obawiać się, że na trudnym odcinku drogi nagle stracisz przyczepność, a co za tym idzie równowagę. Buty wykonane z syntetycznych materiałów wyposażone są w specjalistyczną piankę, która także samodzielnie dopasowuje się do kształtu stóp. Jeśli Twoje są nietypowe (np. stosunkowo wąskie) postaw na obuwie trekkingowe ze sznurowadłami usytuowanymi możliwie najbliżej palców.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów do trekkingu?

By wybrać idealne buty trekkingowe, dobrze zastanów się, na jakim terenie planujesz z nich najczęściej korzystać?

W ten sposób szybko odnajdziesz model o podeszwie zaprojektowanej z myślą o konkretnym rodzaju podłoża.  Twarda działa jak najlepszy amortyzator, stabilnie utrzymując stopę we właściwej pozycji. Co więcej, perfekcyjnie trzyma się nachylonej nawierzchni. Natomiast miękka zapewnia wyjątkową wygodę podczas chodzenia po asfalcie, co sprawia, że obuwie trekkingowe z powodzeniem możesz nosić na co dzień, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym wymuszającym cieplejsze odzienie. Jeśli nie posiadasz sprecyzowanych wymagań, wybierz buty uniwersalne przeznaczone do zróżnicowanego terenu, a także niezbyt trudnych technicznie przejść.

 

Buty trekkingowe nie tylko na skałki

Buty trekkingowe, jak już wspomnieliśmy, możesz nosić nawet wtedy, gdy nie planujesz górskiej wycieczki, a nawet jeśli zupełnie nie interesuje Cię ta konkretna forma spędzania wolnego czasu. Powinieneś jednak znaleźć je w swojej szafie ze względu na maksymalną izolację przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi; dzięki specjalnym warstwom odpornym na przenikanie chłodu oraz wilgoci, zatrzymują ciepło wewnątrz obuwia. Ponadto są bardzo lekkie, przez co nie czujesz ich nawet wtedy, gdy nosisz je nieprzerwanie od wielu godzin.


Obuwie trekkingowe równie dobrze sprawdza się w górach, co na nizinach zapewniając bezpieczeństwo i pełną wygodę użytkowania bez względu na panującą aurę. Powinny znaleźć się w Twojej garderobie, pomiędzy ulubioną parą trampek a adidasów.Zapisz się do newslettera

Otrzymuj zniżki i bądź na bieżąco!
10% rabatu na pierwsze zakupy!